Bez LukruSwój ostatni weekend spędziliśmy w naszym ukochanym mieście – Wrocławiu – w którym po raz pierwszy postanowiliśmy poszukać bezcukrowych punktów na mapie. Pierwszego dnia swoje kroki skierowaliśmy w kierunku restauracji/kawiarni „Bez Lukru”. Z jednoznacznym nazwaniem tego typu lokalu mam spory problem, bo z jednej strony wygląd, klimat i sama nazwa miejsca dość jednoznacznie sugerują, że jest to kawiarnia. Z drugiej zaś strony każdego dnia zjeść tu można lunch, a na facebooku istnieje określenie „restauracja”. Cóż, moje osobiste wrażenia z wizyty w tym miejscu mówią, że jest to kawiarnia i takim miejscem dla nas zostanie – miejscem, gdzie można zjeść pyszne ciacho i wypić dobrą kawę.

Ale od początku – „Bez Lukru” znajduje się na wrocławskim starym mieście, zaledwie kilka kroków od Głównego Rynku. Dla nas lokalizacja wręcz wymarzona :-). Po wejściu naszym oczom ukazuje się baaaardzo kolorowe i przytulne wnętrze. Dodatkowy plus musimy przyznać za antresolę ze sporą ilością stolików. Takie miejsce na podwyższeniu tuż przy oknie ma bardzo fajny klimat. Od razu się tam ulokowaliśmy.

Bez Lukru

Bez Lukru

Bez Lukru

W witrynce czekało na nas 5 ciast i desery w słoiczkach. Wszystkie wegańskie, bez glutenu i bez cukru. Wybraliśmy snickersa z pomarańczą oraz jagielnika czeko-śliwkę. I był to naprawdę dobry wybór! Jadłam już kilka wegańskich snickersów, ale dodatek pomarańczy był dla mnie nowością i bardzo dobrze tu pasował. Jagielnik czeko-śliwka był za to mooocno czekoladowy, a przy tym nie przesłodzony, co często ma miejsce w przypadku czekoladowych ciach. Kawałek każdego ciasta kosztował 15 zł. Trochę sporo, spodziewałam się mimo wszystko, że ceny we Wrocławiu będą trochę niższe niż w Warszawie, ale że kawałki były naprawdę spore (i pyszne!), a do tego kawiarnia usytuowana jest na starym mieście, to jesteśmy w stanie taką cenę zaakceptować.

Bez Lukru

Bez Lukru

Bez Lukru

Oprócz ciach i deserów „Bez Lukru” ma do zaoferowania również propozycje śniadaniowe oraz codziennie inne menu lunchowe. Wszystko jest oczywiście wegańskie.

My podczas swoich kolejnych pobytów we Wrocławiu do „Bez Lukru” na pewno wrócimy – na takie ciacha zdecydowanie warto! I Wam również możemy to miejsce polecić :-).

Strona internetowa: https://www.facebook.com/bezlukruwroclaw/

Adres: Igielna 14, Wrocław

Bez Lukru

SPODOBAŁ CI SIĘ PRZEPIS? PODZIEL SIĘ NIM!