Pewnie zdążyliście zauważyć, że uwielbiam wszystko co czekoladowe :-). A że czekolada (a w zasadzie kakao) jest bardzo zdrowe, to warto jest je przemycać do różnych (czasami mniej oczywistych) posiłków. Ja dzisiaj na śniadanie stworzyłam…przeczytaj więcej.
Kategoria: FIT
Naleśniki z bakaliami i czekoladowymi płatkami kukurydzianymi
Posted onWszyscy wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia – powinno być nie tylko sycące, ale i wartościowe. Dlatego przygotowałam dla Was pomysł na słodkie śniadanie pełne witamin i minerałów. Do ciasta z mąki pełnoziarnistej dodałam…przeczytaj więcej.
Sernik z karmelem daktylowym (bez cukru)
Posted onTo chyba jeden z najlepszych serników, jakie udało mi się zrobić – musicie go spróbować! :-). Dodatek daktylowego karmelu na wierzchu świetnie komponuje się z masą serową. U mnie ciasto jest ponownie bez cukru…przeczytaj więcej.
Chleb pełnoziarnisty na pszennym zakwasie
Posted onOstatnio postanowiłam poeksperymentować trochę z zakwasem pszennym (o tym jak go przygotować napiszę na blogu wkrótce). Chleb rośnie na nim trochę bardziej „opornie” – wymaga wyższej temperatury do wyrastania, a i rośnie trochę dłużej. Natomiast…przeczytaj więcej.
Proste ciasto malinowe (bez cukru)
Posted onKolejne proste i lekkie ciasto na weekend :-). Ja zrobiłam je z malinami, ale spokojnie można wykorzystać truskawki czy inne leśne owoce – poza sezonem oczywiście dobrze sprawdzą się te mrożone. Ciasto nie jest bardzo…przeczytaj więcej.
Szarlotka owsiana (bezglutenowa i bez cukru)
Posted onSzarlotka to bez wątpienia królowa jesiennych ciast! Uwielbiam ją szczególnie z jabłkami, które sama przygotowałam – prosto z sadu mojej babci :-). Zwykle robię moją ukochaną szarlotkę z bezą, ale że ostatnio staram się unikać…przeczytaj więcej.
Kokosowe kulki z fasoli adzuki
Posted onCzas na kolejny bezcukrowy deser – tym razem z fasolą adzuki, w której bezgranicznie zakochałam się w Japonii :-). Przygotowując taki deser nie dość, że nie jemy cukru, to jeszcze dostarczamy sobie dużych ilości białka,…przeczytaj więcej.
Sernik matcha (bez cukru)
Posted onZaczęłam wreszcie wykorzystywać swoje japońskie zakupy, żeby przypomnieć sobie te dalekie, wyjątkowe smaki. Pierwsza w ruch poszła matcha do stworzenia sernika :-). I co prawda sam sernik do końca matchą nie smakuje (mimo że zielony…przeczytaj więcej.
Kurczak teriyaki z dyniowym risotto
Posted onOto moja dzisiejsza obiadowa propozycja z lekkim nawiązaniem do Japonii :-). Piszę „lekkim”, bo o ile sos teriyaki jest bezdyskusyjnie japoński, to risotto już trochę mniej… ale za to dyni jada się tam już naprawdę…przeczytaj więcej.
Sałatka z buraczkami i kozim serem
Posted onKolejna pyszna i sycąca sałatka :-). Tym razem z dodatkiem buraka – często zapominanego przez nas (a bardzo zdrowego!) warzywa.
Caponata
Posted onCaponata to sycylijski gulasz z bakłażana, z dodatkiem selera naciowego, oliwek i kaparów. Wszystko to zanurzone jest w sosie pomidorowym i smakuje po prostu wyśmienicie :-). Zażerałam się tym daniem podczas mojego zeszłorocznego pobytu na…przeczytaj więcej.
Czekoladowe ciasto z cukinią, puddingiem chia i owocami
Posted onMoje pierwsze ciasto z dodatkiem cukinii – smakuje rewelacyjnie, a cukinii w ogóle nie czuć :-). Zamiast tłustego kremu na wierzch wyłożyłam lekki pudding chia i udekorowałam go owocami – ciasto jest lżejsze i zdrowsze.…przeczytaj więcej.
Ciasteczka owsiano-jaglane (bezglutenowe i bez cukru)
Posted onKolejny zdrowy deser – tym razem w formie ciasteczek :-). Składników jest tu mnóstwo, ale nie przerażajcie się tym. Większość na pewno macie w kuchni, a jeśli nie, to sporo z nich możecie zamieniać. Orzechy…przeczytaj więcej.
Lekki deser owocowy
Posted onDeser, który można przygotować na wiele różnych sposobów – bo przecież mamy teraz ogromny wybór owoców! Ja uwielbiam borówki i zajadam się nimi codziennie – do nich dodałam banana, żeby było bardziej słodko. Ale połączenia…przeczytaj więcej.
